View Full Version : News and Political talks


Pages : [1] 2 3 4 5

 1. Црвенковски капитулира
 2. Еве какви луѓе ни ја водат државата.
 3. Пастирот и Овците
 4. СМК ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ГЕОРГИЕВСКИ!
 5. Voena hierarhija
 6. офигенный портал
 7. новогодние распродажи и скидки
 8. македонските научници го дешифрираа „каменот од Розета“
 9. kolku ne "sakaat" sosedite...
 10. SDSM - Premier Shiptar
 11. Kako se kaleshe aleksandar makedonski
 12. realizacija na manifestot
 13. pregovori i koalicii
 14. Ѓунер Исмаил утрото бил иселен од станот во кој живеел 16 години!
 15. do koga???
 16. Уапсен Љубе Бошковски
 17. Ali Ahmeti - vo vladata na SDSM kontroliravme pojaki ministerstva
 18. Dragan Bogdanovski
 19. Црвенковски крие имот во Хрватска и Србија
 20. The changing face of Skopje
 21. samostojnost na makedonija
 22. Breaking: live coverage following the death of Osama bin Laden
 23. Што треба да сторат македонските иселеници за да можат да гласаат ??
 24. КОЕ Е НАЈГОЛЕМОТО „ДОСТИГНУВАЊЕ“ ОД ВРЕМЕТО НА СДСМ И БЦ?
 25. Наша Македонија
 26. Danco Shuturkov (sponzorot na SDSM)
 27. In memoriam
 28. Надеж 2
 29. hag hag hag
 30. Sestrata Ljubica
 31. ''Пајажина''
 32. Европски Парламент: Може да замислиме како слатко ни се смеат на Балканот
 33. iTunes and DRM, what the heck?
 34. “Правда“: Македонија ќе биде поделена меѓу Бугарија и Косово
 35. Инцидент на Кале
 36. Where did money for banks buying came from!?!!
 37. Muzejot (vo gradba) na Kale
 38. isprazneti smetkite na A1 i drugite od pero nakov
 39. Zoran Zaev
 40. Sto se slucuva koga nekoj treba da odgovara za svoite (NE)dela?
 41. „Република“ - сон за македонска независност
 42. А 165kg свиња!
 43. Бранко Милошевиќ
 44. Зимбабве е 130-та земја која ја призна Македонија под уставното име
 45. koga drugarot MAJOR ke se aktivira!!!!
 46. ambasador - ljubovnica - devojka - eksminister - sluzben laptop - privaten laptop
 47. Tutunoberacite !!!!!!!
 48. Груевски, министер, криминалец, лажго, па премиер...
 49. Јакимовски го кочи решавањето на станбеното прашање на војниците
 50. Министерско куферче со милион долари
 51. сојуз меѓу Грција и Србија да се подели Македонија
 52. НОВА ЈУГОСЛАВИЈА
 53. zamislete kaj nas da se slucese ova!!!!
 54. Што ќе објави Викиликс за Македонија?
 55. СДСМ-стечајна ги сквернавеше лавовите
 56. Izbori 2010/11 !?
 57. Надеж
 58. Македонец избран за кмет на општината Офчарани
 59. A1 strikes again
 60. danke Croatia !!!
 61. idioti??? nee toa e premnogu blag zbor za niv
 62. Кривична за Бранко Црвенковски
 63. Бранко Црвенковски потрошил половина милион евра јавни пари за приватна кампања?!
 64. kako nashite "SRPSKI BRAKA" ni go kopale grobot
 65. Нека е честит и вековит празникот
 66. „Орден на Република Македонија“ постхумно за Ченто
 67. Pretsedatel so KOHONES!!!
 68. РЕВОЛУЦИЈА
 69. Sudenje!!!
 70. За тие од ВМРО ДПМНЕ
 71. Вака никогаш не било
 72. Ustaven Sud kontroliran od SDSM? koj? kodoshi? komunjari? neee!! DA?? stvarno DA?
 73. kolku e stetna politikata
 74. cesniot podpretsedatel na cesnata opizicija - g-din Zoran Zaev
 75. Сирија ја призна Македонија под уставното име
 76. Штрауб и Бучковски ја договараа дивидендата во Скопје
 77. 8-mi Septemvri!!!!
 78. Koj e IDIOTOT + KRETENOT????
 79. Макрадули да престане со насилството
 80. Бранко и странски амбасадори го терале Милчин да поддржи референдум за името
 81. Перфидна политика на Груевски за Бугаризација на Македонија
 82. Шaќири осамна во учебник по Општество, Шехерезад е под "Ш" во Букварот
 83. SDSM - G-A-Y Club????
 84. B(a)C(e) ela da pashneme po edna, be
 85. Намалена невработеност ???
 86. Членство во ЕУ дури и кога се во финанскиска криза?
 87. Пријава против пратениците кои го нападнаа полицаецот
 88. Vehabii vo Republika Makedonija
 89. Грција и во јуни со вето?
 90. „На будалите отпосле им текнува“ ....
 91. Sovet na Evropa - "Makedonsko pretsedatelstvo"
 92. БЕЗБЕДНОСНИ ИГРИ БЕЗ ГРАНИЦИ ИЛИ БАЛКАНОЈА
 93. izjava za BIRN za bezbednosnata sostojba
 94. Македонија и Србија засекогаш заједно/Македонија и Србија заувек заједно!
 95. Liberman
 96. Оружен инцидент меѓу униформирана група и македонската полиција кај Блаце
 97. panika vo SDSM!!!
 98. Магарето на Јаков..........
 99. Сорос и неговите активности во Македонија
 100. Ревизии во работењето на градоначалниците
 101. Fillipini go home
 102. Немири во Шутка
 103. Муратовски сменет
 104. Atina 2010!!!
 105. СИНДРОМ НА ЗАВИСНОСТ
 106. Пешовани Off
 107. Протест!!!
 108. Communiqué Nr. 3
 109. Преку глава ни е од политикантско мрсомудење
 110. TV DUEL
 111. Branko Crvenkovski !!!
 112. ТМРО : По што е Македонија франкофонска ?
 113. Д'рнкаџии...
 114. Ohrid 2010
 115. (НЕ)СРЕЌНИТЕ ЛУЃЕ ВО МАКЕДОНИЈА
 116. Мочли
 117. Ustavni izmeni
 118. Колку и за што ги плаќаме пратениците? (Капитал, број 539)
 119. Ќе сурфаме на интернет додека се возиме во стари автобуси
 120. Кикиритката на Миле
 121. koj toa ve pravi budali??
 122. Гласање
 123. VMROOOOOOOOOOOOOOOO
 124. Албанците им се заканија со нова војна на Македонците ако не биде по нивно
 125. Изгоре куќата на Спанаќо во Битола
 126. Strumica 2010 - 2012 !!!
 127. GREEN-JOBS IS AN OXYMORON!
 128. Градот убав ...... Скопје 2014
 129. bez naslov/zaglavie
 130. Хереро: тензиите во образованието
 131. Раздор или обединување на македоската опозиција
 132. ... od glupata politika na TITO !!
 133. WHERE WERE YOU DAD WHEN THE CRADLE OF DEMOCRACY WENT BELLY UP?
 134. “сакаат да го постават нивниот јарбол и знаме”.
 135. Латас?!
 136. Спомениците стигнаа
 137. Macedonian Cultural Event - South Florida - February 5th
 138. United for Macedonia's Future Tour of Australia and NZ
 139. Macedonia 2025 Business Event - January 25th
 140. Партиски ПОСЛУШНИК...
 141. i nov minister za vnatresni raboti e?
 142. Скандал! Како власта затвора ноќни клубови?!
 143. GPS vo fiskalni kasi!!!
 144. EEEEEEEEEEEE vaj sco mue na KIRA GLIGORA, znam deka e fnuk na STOJANA MISEVA UF SRBIJA
 145. Екс гувернерот Љ. Трпески зад решетки?
 146. NIKOLA POPOVSKI eks um na SDSM
 147. Greece Paid Journalists US$130 Million to promote "Greekness of Macedonia"
 148. "NE stivnuva euforija za IRAK"
 149. TOJ UM oma KONTINUIRANA MEDIUMSKA PODRSKA VO MAKEDONIJA
 150. KOJ e TOJ um , koi ljuge imaat takov um
 151. KAKO PO 7 decembar 2009
 152. Проект “АРМ мојот вистински дом”
 153. E KE imalo vojna pak vo MAKEDONIJA ,preti MENDUH taci od ALBANIJA
 154. KE se SITNELO DUI(ONA<UCK)
 155. PREKRSUVANJE od strana na ovlasteni sluzbeni lica vo MWR
 156. Ljube vs Johan
 157. Сватови
 158. ШТО СЕ КРИЕ ВО ИМЕТО?
 159. za i okolu, nekolku idei!
 160. Republic of Macedonia will (not) change the name - vol.III
 161. Institut Demos
 162. Referendum DA ili NE ?
 163. makedonskoto obrazovanie
 164. „Марш предавнику!“
 165. Ко су у ствари Срби, а ко Македонци
 166. Republic of Kosova e 127 zemja ...
 167. Извештајот на ЕК - педерлукот клучен за влез во ЕУ
 168. Зонско паркирање во Скопје
 169. popisot od 2002 !!!!
 170. Приватизација на дворовите
 171. Македонската енциклопедија
 172. Комунистичката петокрака заминува во историјата
 173. Решенија за Македонија
 174. Секој трети живее во беда
 175. Што е работава со Охрид, стално трагедии
 176. Nastan vo najava!!!
 177. Случувања во Образование-2009
 178. Од денес и иселениците со право на глас
 179. Востание за Македонија на Македонците!
 180. Cveke za svadba
 181. Бучковски и Стамболиски повторно
 182. Тепачка меѓу „Комитите“ и месното население од Нерези
 183. Кoце Трајановски и силувањето на Скопје
 184. Ни Бранко, ни свети Бранко
 185. СМЕНА НА РАКОВОДСТВОТО НА РФМ
 186. КОНЕЧНО еден навистина ГОЛЕМ Македонец и во СДСМ
 187. Пратеници-Плата и пензија
 188. novinari - pari - reket- politika - levica - desnica
 189. Пукна тиквата - Vice premier down, minister down....goverment down?
 190. Парадокс
 191. UMD Conference Washington,DC June 11-13-ОМД Конференција во Вашингтон Јуни 11-13
 192. Антички, славјански или некои други Македонци?
 193. Makedonska Vlada i Voen imot
 194. МОЈОТ ПОТПИС ПРОТИВ ПРОМЕНА НА ИМЕТО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
 195. golem kiks na UMD !!!!
 196. Падни-стани преродба на Никола Груевски
 197. Ресетиран „Папа“ со стари акцијаши
 198. Можниот раскол во ЛДП – Пат на самостоен настап или фузирање во СДСМ
 199. сирени
 200. Прашање до Б.Ц.: Кој шверцер ги уби војниците?
 201. Фершпед остана без лиценцата за работа
 202. Партиите ги радикализираат Албанците
 203. ДР. В БУЧКОВСКИ - ОВА НЕ Е ДРЖАВА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД
 204. СДСМ со нов Претседател на куќен совет и нов куќен ред
 205. Fakti i Fikcija!
 206. Работата на Фуере на маса кај омбудсманот Пасквинели
 207. frckoski bitanga
 208. Екстерно оценување и други пропаднати образовни проекти
 209. Француски контролори?
 210. Microsoft say Macedonia
 211. neshto shto nema da go vidite/procitate/cuete niz mediumite
 212. Shverceri !!!!
 213. Љубе Бошкоски најави формирање политичка партија
 214. Do koga???
 215. 28/04/2001
 216. Уставниот суд како непријател на народот
 217. MUSIC IDOL - Политика или забава?
 218. Reketot na Trifun Kostovski !!!
 219. Лешпер(и)
 220. Eколошки најнечисти ...
 221. Капиталистичко КОДОШЕЊЕ
 222. капитализам или робовладетелство
 223. Веронаука down
 224. Гласај за МАКЕДОНИЈА
 225. Пронајдена гробницата на Александар Македонски
 226. Macedonia vs. greece vol.III - Република Северна Македонија - Да или Не?
 227. Вандализам на гробиштата во црквата „Свети Спас“ во Велес
 228. Rekonstrukcija na vlada i nova koalicija
 229. Prestrelka pred soboren hram vo skopje
 230. Укинување на визниот режим
 231. 10.9.B.C..t.h.e.e.n.d....
 232. Ѓорге Иванов - Новиот Претседател на Р Македонија
 233. UMD Global Conference 2009 :: June 11-13, Washington, D.C.
 234. НЕДЕФИНИРАНИ во ЕУ??!!
 235. Zosto samo na nas Makedoncite ni se zabranuva antickata istorija!?
 236. In memoriam of 2001
 237. Анти-НАТО протест во центарот на Скопје! (04.04.2009)
 238. Ех „Македонци, Македонци“
 239. Црква, архитекти, востаници и провокатори
 240. Брат Љубе Бошкоски
 241. Izbori - najgolema manipulacija
 242. Ај се кладиме - Избори 2009
 243. UMD Conference Washington,DC June 11-13-ОМД Конференција во Вашингтон Јуни 11-13
 244. Германска визија - За 10 години двојазична Северна Македонија во ЕУ
 245. Фармерите се судрија со полицијата пред Влада
 246. Таен проект на Бранко Црвенковски
 247. Macedonian New Deal
 248. UMD President Questions Greek Foreign Minister
 249. Мирка Велиновска : Од атентатот се офајдија Црвенковски, Фрчкоски и Грција
 250. Владата прави поморска флота