View Full Version : Macedonian Diaspora


 1. За огласите за работа во земјите од Блискиот Исток
 2. Живеење во Холандија
 3. zapoznajte ja vasata ubava zemja MAKEDONIJA
 4. Nostrifikacija na diploma
 5. Работа во САД преку лето за студенти
 6. Makedonci vo Phoenix....
 7. BARAM RABOTA
 8. Македонци во Канада
 9. Obrazovanie i rabota vo Slovenija!
 10. Како до друго државјанство Помош
 11. Makedonci vo Israel?? ili evreii od makedonija preseleni vo izrael??
 12. Dobiv Green card sega baram rabota, pomos
 13. Rabota vo Evropa i rabotna viza - Italija, Ceska, Malta...
 14. kolonizirani makedonci
 15. Дали ги вративте пасошите?
 16. Селидба во Австралија (Мелбурн) - конкретни прашања
 17. avio karte za diasporu
 18. Авионски Лет: Скопје--Торонто
 19. Пратки/багаж до Австралија
 20. US Census 2010
 21. Панахида
 22. u USA so B1 B2 viza
 23. "The American dream" - од различни аспекти
 24. Migracija vo USA so J-1 Visa
 25. Интервју за виза
 26. Продолжување на Американска Студентска Виза Ј1
 27. Номинирајте нај филантроп од нашата дијаспора за 2008
 28. Што ви смета....
 29. kuka za povratnici
 30. RABOTA VO GERMANIJA(STUDGART,FRANKFURT)
 31. Стивен Харпер, гостин на 50. роденден на United Macedonians
 32. Pozari vo Avstralija!!!
 33. Агенции и агенти за иселеништво и/или раб. визи
 34. Работа низ Европа
 35. Sliki od decata begalci egejci vo Polska torrent prasanje
 36. Преноќиште во Словенија/Австрија
 37. MAKEDONCI VO FRANCIJA
 38. Makedoncite vo Avstrija
 39. Миграција во Шведска
 40. Отворање фирма во Чешка заради раб. дозвола
 41. Makedonci vo Avstrija!
 42. Информации за наши иселеници кои донирале во Македонија во 2008?
 43. Амбасади и конзулати во Скопје
 44. Стипендија
 45. Работа на брод
 46. Себичноста на Македонците, ви се има случено?
 47. Македонци во Шведска
 48. Како до работа за лекар во Словенија?
 49. Драмата на Егејците
 50. Македонското презиме буди интерес во Холивуд
 51. makedonci vo albanija
 52. Торонто
 53. Преселба во Белгија
 54. Поевтино телефонско јавување
 55. Пензија
 56. На празникот на Света Троица - Лос Ангелес
 57. Возачки дозволи за "отпишаните" во Америка
 58. Macedonia! Macedonian! Forever! - Melbourne, 24 May 2008
 59. Омраза спрема нас странците
 60. Бугарски терор во Пиринско
 61. Што е со ценава на бензинов? :)
 62. Македонци во Мајами
 63. Визите за Ирска бесплатни
 64. Protest za nemenuvanje na imeto vo Geneva 20 APRIL
 65. знаци или коинциденции???
 66. Macedonian Dance Group in Australia
 67. Македонска демонстрација во Лос Анџелес 6/4/08
 68. Политички избори
 69. поздрави од Пиринот
 70. Macedonians In America 2000 US Census
 71. The Macedonian Minority in Albania Report by Macedonian Human Rights Movement International (MHRMI)
 72. Како беше за вас?
 73. Колеџ и степен на образовани на Нов Зеланд
 74. Колку Македонци има во Албанија?
 75. Втор историски конгрес на Виножито
 76. Македонско државjанство
 77. Виза B за студенти
 78. Првите наши имигранти во САД се декларирале како Македонци
 79. Сте биле во Албанија, во Пустец?
 80. Слики и анимации братиндол
 81. Македонци во Холандија
 82. Првите наши имигранти во САД се декларирале како Македонци
 83. Животот чини пари!
 84. "Work and Travel" програми за студенти
 85. Македонци во Франкфурт
 86. Можности за работа во Канада?
 87. zdravo na site
 88. Нов Зеланд
 89. MACEDONIANS -exiled from the Aegean
 90. Македонци во Лондон
 91. Вадење на Македонски пасош
 92. Каде за Thanksgiving?
 93. Bordero
 94. Македонци во Чикаго
 95. Барам Цимер!
 96. UMD - Македонскиот глас е потребно да се слушне
 97. URGENT! ACT NOW! Educate US Congress on Res. 300
 98. АВСТРАЛИЈА
 99. Како празнувате?
 100. UMD will have a meeting during Convention 2007
 101. aneta
 102. Macedonian FIlm Festival - Toronto
 103. Факултет
 104. CONVENTION 2007
 105. Владиката Петар обвинет за духовен терор
 106. Pozdrav od Uzice
 107. Kade ima Makedonci vo AZ?
 108. Anti Makedonska Rezolucija vo Amerikanskiot Kongre
 109. Makedonskata Vlada kje sponzorira Makedonski proek
 110. Zdravo :)
 111. Uste eden Makedonec
 112. Mediumite na makedonski vo Kanada...
 113. До сите што се од село ЦЕР, а се надвор од Македонија
 114. H1-B Viza
 115. :P
 116. "Portret na Sveta-Stefani" od Kolé Manev
 117. Поставени темелите на манастирот во Донибрук,Австр
 118. Pomosh od brakjata i sestriite od Avstralija
 119. Help for a Macedonian family
 120. bARANJE
 121. Koja Lerinska grupa...
 122. Pokaneti ste na priem
 123. MAKEDONSKI DRUSTVA VO SLOVENIJA
 124. Chicago
 125. Makedonci,pisuvajte mi!
 126. Podiganje spomenik na Stojan Christowe
 127. Makedonija na SBS
 128. Tose Proeski
 129. ШЕНГЕНСКИ ЅИД
 130. Koncert na SEVERINA vo USA i Canada!
 131. najdobra zabava za 2006
 132. Makedonci javete se na vashiot senator
 133. zdravo
 134. Имиграција во Чешка (Czech Republic)
 135. Do site maski na ovoj forum
 136. Free MACEDONIAN Language Software
 137. Preveduvachi
 138. Хърсово или Ново село Кукушко
 139. Iskustva i predrasudi…
 140. Na bratot od Karan Obedinitelot
 141. International Long Distance - Macedonia
 142. Big Brother - Australia
 143. Вработување во Република Чешка?
 144. ubistvo
 145. Nashi restorani vo Toronto
 146. Вадење пасош само во Македонија
 147. Zamislete............
 148. Koga posleden pat ste bile vo Makedonija?
 149. Important Information for Macedonians in Australia
 150. Macedonian Convention 2006
 151. ABE LJUGE DAJTE NEKOJA INFORMACIJA
 152. OBRAZOVANIE VO AVSTRALIA
 153. Im pomognavne na Nikolco i Blazo.....
 154. Bravo
 155. VOTE YES FOR MACEDONIANS IN BULGARIA
 156. MKD Restorani i Prodavnici vo Toronto
 157. Македонец ги уредува домовите на американскиот џет
 158. Macedonian Convention 2006
 159. Become better on Macedonian language
 160. izbori vo Svedska
 161. Imigration reform vo USA
 162. baram rabota kako gotvac
 163. MKD restorani i marketi vo Chicago
 164. Seljaci Grci vo Melburn bree
 165. Senate passes immigration bill overhaul
 166. informaciji za vo svetská
 167. avio-karti za Makedonija
 168. Makedonski Crkvi nadvor od Makedonija
 169. Имиграција во Австралија
 170. Former Fort Wayne mayor dies at 73
 171. Помогнете на овие Македонци
 172. READ MY LIPS: NO NEW AMNESTY
 173. Mak ili eks yu restoran vo NYC?
 174. VAZNO: Pomognete so Glas!
 175. Промена на име?
 176. Roboti
 177. Австралија со двајца Македонци на СП
 178. Satelit TV
 179. Komu kje mu tekne mozhe da pishuva gluposti
 180. SBS-dokumentar za eden Makedonec i tatkomu
 181. Ке пристигнете во Македонија и .....
 182. Bal Can Can vo DC
 183. Kako go naucivte jazikot vo zemjata vo koja ziveet
 184. Gledajte go koncertot na Ivana Ristova (Piano)
 185. Italija i dijasporata
 186. garantno pismo
 187. Имиграција во Америка
 188. Macedonians in the U.K.
 189. Macedonians in Australia
 190. Macedonians in the U.S.A. & Canada
 191. First Annual Macedonian Film Festival
 192. Друштвото Гоце Делчев - Гетеборг, Шведска
 193. Информации за дијаспората
 194. Македонци во Дубаи?
 195. USA Pismo za Poseta
 196. Колку Македонци од дијаспората...
 197. I zidovite imaat ushi:)
 198. Vesti
 199. Ај помош малце
 200. Мажење/женење за виза
 201. "Medzunarodno Zdravstveno Osiguranje"
 202. "Poteg"
 203. "Sto nemozete da prezalite?"
 204. Calling Macedonia
 205. Toronto-"Saturday Night Fever"
 206. "Iminja"
 207. "Real Estate and The City"
 208. "Selenje"
 209. "Kafe vo Boston"
 210. Kade sme?
 211. Честа дилема: Да се оди во странство или не?
 212. Immigration News !!!
 213. Deportiraat be, ne se zezaat
 214. The Genes and DNA of the Macedonian people
 215. Лични документи во странство - вебстраници на Македонски амбасади
 216. Faks za Amerika
 217. Nikola Dimitrov kje zboruva pred Amerikanskiot Kon
 218. Shto moze da se sluchi..?
 219. Makedonci - Florida
 220. Медицински контроли пред имиграција во Канада
 221. Prezentacija na Kalesh Anjda - NYC i Washington DC
 222. Македонски Национален Фонд
 223. mak. proizvodi vo Toronto
 224. Solo piano performance Ivana Ristova in Chicago
 225. Macedonia Hollandia ?
 226. Koj e kriv?
 227. DVOJNO DRZAVJANSTVO
 228. Apel za pomosh do site iselenici - NE BARAM PARI
 229. MAKEDONSKATA DIJASPORA GO DRZI KLUCOT ZA..........
 230. Drzhavjanstva
 231. Work and Travel USA
 232. МПО - Македонци или „Македонци„???