Virtual Macedonia Forums  

Go Back   Virtual Macedonia Forums > Computer Science and Internet > #macedonia IRC FAQ
Blogs FAQ Community Calendar

Notices

#macedonia IRC FAQ The most popular IRC channel on the Undernet.

Reply
 
LinkBack Thread Tools
Old 25-01-2012, 00:41   #1 (permalink) Top
Форум почетник
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 4
Agreed: 0
Agreed 0 Times in 0 Posts
Default Нов оператор на #Macedonia ? :)

Од mkops ме пратија овде да отворам нова тема :)

На некој начин сакам да аплицирам за оператор на #macedonia.
Имам искуство на irc.rizon.net каде што сум бил оператор на канали со 150+ луѓе...
user : mart|n
mart|n is offline  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Reply With Quote
Old 25-01-2012, 21:55   #2 (permalink) Top
Лафлор
 
DonVito's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Дебар
Возраст: 26
Posts: 4,887
Agreed: 0
Agreed 3 Times in 3 Posts
Send a message via MSN to DonVito Send a message via Skype™ to DonVito
Default

нема потреба од оператор, а и доколку би било потребно сигурно тоа нема да си ти, има други корисници кој чекаат за акцес и кои се поактивни каде каде од тебе, и да ке заборавев да ти кажам дека на овај начин не се додават акцеси, имат друг протокол за оваа работа.
__________________
DonVito is offline  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Reply With Quote
Old 02-02-2012, 22:16   #3 (permalink) Top
¥#£
 
BuBaSvaBa's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Скопје
Возраст: 21
Posts: 5,218
Blog Entries: 2
Agreed: 26
Agreed 25 Times in 22 Posts
Send a message via Skype™ to BuBaSvaBa
Default

Де бре Вито го утепа у поим дечково не се кажува така директно
__________________
Тешко е да останеш нормален во овој ненормален свет!!!
BuBaSvaBa is offline  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Reply With Quote
Old 04-02-2012, 18:20   #4 (permalink) Top
BBA
Форум почетник
 
Join Date: Jun 2011
Возраст: 32
Posts: 12
Agreed: 0
Agreed 2 Times in 1 Post
Default

edited by moderator.

Немам замерка за постот и добриот совет. Сепак, тоа се коси со основните карактеристики за постоењето на овај под-форум.
Индиректно, го "бркаш" човекот од овде, и од каналот - #macedonia.

Поздрав.

Last edited by bliznak; 07-02-2012 at 15:51.
BBA is offline  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Agreed to BBA For This Useful Post:
a-pin-dim (13-02-2012), BuBaSvaBa (04-02-2012)
Old 13-02-2012, 22:13   #5 (permalink) Top
Berber
 
a-pin-dim's Avatar
 
Join Date: Apr 2002
Location: stip, Macedonia.
Возраст: 31
Posts: 5,488
Agreed: 1
Agreed 2 Times in 2 Posts
Default

A uste li postoi Undernet...? Oti jas mislam deka si zamina vo nepovrat :o)))...
__________________
Љубовта е птица им треба крилја, Љубовта е болка за неја треба сила, Љубовта е крилја зошто си ми толку мила, Љубовта е таа што те прави ЕДИНСТВЕНА.
a-pin-dim is offline  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Reply With Quote
Old 14-02-2012, 00:32   #6 (permalink) Top
Лафлор
 
DonVito's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Дебар
Возраст: 26
Posts: 4,887
Agreed: 0
Agreed 3 Times in 3 Posts
Send a message via MSN to DonVito Send a message via Skype™ to DonVito
Default

Quote Originally Posted by: BuBaSvaBa View Post
Де бре Вито го утепа у поим дечково не се кажува така директно
Барем ти знаеш колку сум директен, не би требало да се зачудиш

---------- Мислењето е испратено во 00:30 ---------- Претходното беше во 00:26 ----------

Quote Originally Posted by: BBA View Post
edited by moderator.

Немам замерка за постот и добриот совет. Сепак, тоа се коси со основните карактеристики за постоењето на овај под-форум.
Индиректно, го "бркаш" човекот од овде, и од каналот - #macedonia.

Поздрав.
Форумот е за дискутирање околу каналот тоа е точно но, за избирање на оператори има друг подфорум каде што имаат пристап само администратори и оператори па таму се дискутира околу тоа, и кога веке таму се дискутира за додавање оператор на овај подфорум нов топик отвара Оператор или Администратор па излегува со известување и слично, зато е наведено дека постои сосема друг протокол, и навистина е секогаш вистината боли најпојке.

---------- Мислењето е испратено во 00:32 ---------- Претходното беше во 00:30 ----------

Quote Originally Posted by: a-pin-dim View Post
A uste li postoi Undernet...? Oti jas mislam deka si zamina vo nepovrat :o)))...
За тебе знам дека замина у неповрат, Ундернет уште на нозе е.
__________________
DonVito is offline  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Reply With Quote
Old 22-02-2012, 22:48   #7 (permalink) Top
¥#£
 
BuBaSvaBa's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Скопје
Возраст: 21
Posts: 5,218
Blog Entries: 2
Agreed: 26
Agreed 25 Times in 22 Posts
Send a message via Skype™ to BuBaSvaBa
Default

Quote Originally Posted by: DonVito View Post
Барем ти знаеш колку сум директен, не би требало да се зачудиш [color="Silver"]
Е ајде де хаха :D
__________________
Тешко е да останеш нормален во овој ненормален свет!!!
BuBaSvaBa is offline  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Reply With Quote
Old 17-03-2012, 20:20   #8 (permalink) Top
dbk
контраразузнавач
 
dbk's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Aвстралија
Возраст: 37
Posts: 6,279
Agreed: 2
Agreed 8 Times in 8 Posts
Send a message via MSN to dbk
Default

Quote Originally Posted by: mart|n View Post
Од mkops ме пратија овде да отворам нова тема :)

На некој начин сакам да аплицирам за оператор на #macedonia.
Имам искуство на irc.rizon.net каде што сум бил оператор на канали со 150+ луѓе...
user : mart|n
Убав МАЈТАП ти удриле на мкопс
__________________
Don`t be sad, its not worth it.Be happy and think positive.
dbk is offline  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Reply With Quote
Old 22-03-2012, 23:03   #9 (permalink) Top
¥#£
 
BuBaSvaBa's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Скопје
Возраст: 21
Posts: 5,218
Blog Entries: 2
Agreed: 26
Agreed 25 Times in 22 Posts
Send a message via Skype™ to BuBaSvaBa
Default

И ти ли дбк по мирцов се мафтариш? :)
__________________
Тешко е да останеш нормален во овој ненормален свет!!!
BuBaSvaBa is offline  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Reply With Quote
Old 28-03-2012, 15:28   #10 (permalink) Top
dbk
контраразузнавач
 
dbk's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Aвстралија
Возраст: 37
Posts: 6,279
Agreed: 2
Agreed 8 Times in 8 Posts
Send a message via MSN to dbk
Default

Quote Originally Posted by: BuBaSvaBa View Post
И ти ли дбк по мирцов се мафтариш? :)
Се мафтарев едно време. Сега многу ретко ... :)
__________________
Don`t be sad, its not worth it.Be happy and think positive.
dbk is offline  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Reply With Quote
The Following User Says Agreed With You dbk For This Post:
BuBaSvaBa (29-03-2012)
ReplyPosting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are On
Refbacks are On

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tetovo and Greater Albania: Tetovo During World War II, 1941-1944 BorisVM Macedonian cities 1 03-05-2009 22:50
Recovering Macedonia Expiration of the Bucharest Treaty of 1913 slasa Macedonian History 13 28-02-2009 22:33
Constitution of Republic of Macedonia -- 1991 BorisVM Law 0 13-02-2008 23:04
CITIZENSHIP OF THE REPUBLIC OF MACEDONIA ACT BorisVM Law 0 13-02-2008 22:44
MACEDONIA AND GREECE – COMPARATIVE HISTORY Petro Invictus Macedonian History 10 16-01-2008 07:05


All times are GMT +2. The time now is 05:18.


<
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47