View Full Version : Football (Soccer)


 1. Jonuz,da ili ne?
 2. Andora - Makedonija 08.10.2010
 3. Жозе Мурињо- работа, ред и дисциплина! :-)
 4. Kladenje preku internet
 5. СП2010 во Фудбал - Јужна Африка
 6. Fantasy World Cup 2010
 7. Каде да го најдам отварањето на светското 2010 на нет?
 8. Игра на прогнози за светското првенство 2010
 9. Крај за прилепскиот фудбал- Победа доби осумгодишна забрана
 10. ЕП во фудбал 2012
 11. Спорт-МК - Нов македонски форум наменет за спортски дискусии!
 12. Goran Pandev
 13. www.tipovi.tk
 14. Лига на Шампиони 2009/2010
 15. Лучано Моџи: Пандев од јануари во Интер
 16. Јонуз: Пандев денеска потпишува со голем европски клуб
 17. FANOVI
 18. KАрти за Македонија - Шпанија
 19. World Cup 2010 - istoriska shansa
 20. FK VARDAR
 21. Лавината на УЕФА тргнува од Македонија
 22. Кој од следниве екипи ке биде победник во Купот на Уефа.
 23. Македонија одигра 2:2 против Грција
 24. Кој од следниве екипи ке биде Шампион на Европа.
 25. СРЕЌКО КАТАНЕЦ СО ПРОБЛЕМИ ПРЕД "ПЕКОЛНОТО ГОСТУВАЊЕ"
 26. Кантаровски во Баерн М., ФФМ "дреме"!!!
 27. Trening
 28. FK Vojvodina
 29. Inter vs Man UTD
 30. Бекам на списокот на Милан за Купот на УЕФА!
 31. Роналдо во Реал за 95 милиони евра?
 32. Николиќ нов тренер на Вардар
 33. Евертон ја совлада непобедливата Вила
 34. Квалификациите за У21 Европско првенство
 35. Фудбалер на изминатава 2008-ма
 36. Ф.К. Вардар некогаш, но не и сега!
 37. Интервју со Роберт Стамболџиев
 38. Дали имате фудбалски тим кој го мразите и зошто?
 39. Дневен Фудбалски Инфо-Сервис
 40. Фудбалски Трансфери
 41. ФИФПро наградата за Роналдо
 42. Донација за "Чкембари"
 43. Македонска Репрезентација
 44. Химната на Брегалница Штип
 45. Фан Клуб:Манчестер Јунајтед
 46. Победник во ЛШ за сезона 2008/2009
 47. FFM : Казна за Вардар
 48. Slavkovski vo Vardar!!!
 49. Лига на шампиони 2008/2009
 50. Link za Live Stream od Makedonksite Kanali
 51. Чедомир Јаневски нов тренер на Црвена Ѕвезда
 52. Македонија - Холандија „Среда 20:30 часот“
 53. Berbatov vo Vardar !!!
 54. Горан Пандев и Лацио
 55. Македонско првенство на А2
 56. Vardar - Renova 3 : 1
 57. Македонија - Шкотска - 6 септември 2008 г.
 58. Шевченко назад во Милан
 59. Вардар - Пелистер 23 август 2008 год. 3 -0
 60. Luksemburg - Makedonija
 61. Предлози за типување „Спортска“
 62. Тајфунот Вардар ги одвеа прилепчани од Градски
 63. Актуелни Трансфери во Премиер Лигата
 64. БАЛКАНСКА ЛИГА
 65. Наумов во Жишков до 2010 година
 66. КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛШ, РАБОТНИЧКИ - ИНТЕР БАКУ (17 Ч.)
 67. Inter по Ето`о
 68. ПОСЛЕДЕН ЗБОР Слободан Илиевски-Цобе
 69. Slavkovski se posra!!!
 70. ФУДБАЛ - ПРВИ СРЕДБИ ОД КВАЛИФИКАЦИИТЕ ВО УЕФА-КУПОТ
 71. ФИФА го спаси Македонецот во Грција
 72. Кафу ја завршува кариерата
 73. Во август гостуваме на Луксембург!?
 74. ФИФА РЕЈТИНГ ЛИСТА
 75. Новески три години во Штутгарт!?
 76. Makedonski talent vo Spanija!!! Ama dali ke igra za ili protiv nas?
 77. ПРВА МФЛ
 78. Sto i fali na Makedonskata Reprezentacija.
 79. Надал : Шпанија ке победи на ЕП 2008
 80. ГОЛЕМИОТ ТАЛЕНТ НА ИНТЕР НА КАФЕ ВО СКОПЈЕ
 81. Фергусон ја губи битката за C.R
 82. Фк.Вардар доби нов сопственик
 83. Дали често се кладите на утакмици
 84. Нови деца - нови победи
 85. Do koga so Hari???
 86. Poland 1 - 1 Rep. of Macedonia
 87. Бекам постигна гол од 64 метри
 88. Челзи го отпушти Аврам Грант
 89. Манчестер Јунајтед Шампиони 2007/08
 90. Катанец: Мали проблеми со стартот на подготовките
 91. sistem
 92. ЕУРО 2008
 93. Катанец ги одбра фудбалерите
 94. Real Madrid : Barcelona
 95. Мурињо ја одбил Барса, Лаудруп прв "пик"
 96. ПРЕГЛЕД НА НАСТАПИТЕ НА НАШИТЕ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ
 97. Блескаво дерби, фантастичен Пелистер
 98. Репрезентативните селекции и натаму под знакот на „Пума“
 99. За сите љубители на Фудбалот!
 100. Билет за финалето на ЕУРО 2008 по цена од 4.750 евра
 101. Рајкард потврдува = Роналдињо си оди
 102. Роналдо - фудбалер на годината
 103. Vardar - Pelister 1 : 3 (sliki)
 104. Уапсен човек на ФФМ!!!
 105. Работнички К носител во првиот круг
 106. Пандев преку Интер до финале
 107. MANUTD - ARSENAL 2:1
 108. ГОЛЕМ ИНТЕРЕС ВО ШКОТСКА ЗА ГОСТУВАЊЕТО ВО МАКЕДОНИЈА, НО...
 109. UEFA Cup
 110. Бесплатен спортски билтен
 111. Македонија 56-та во фудбалскиот свет
 112. Реал најде резерва за Пандев
 113. Дојчиновски е шеф на стручниот штаб на Вардар
 114. Роналдињо нема да игра до крајот на сезоната
 115. Роналдињо поради повреда нема да игра до крајот на сезоната
 116. Нов транспарентен Вардар
 117. Јувентус и Рома ќе се менуваат
 118. Фиго размислува за продолжување на договорот
 119. Дрогба се поздравил со фудбалерите на Челзи
 120. Македонија има суперталент од Малме
 121. Бекам влегува меѓу легендите
 122. Недвед уште една година во Јуве?
 123. Катанец денес прозива во Сараево
 124. Шева замена за Роналдо
 125. Бекам се враќа
 126. УЕФА ја суспендира Албанија
 127. Што се случува со A.C.Milan, треба некоја измена?
 128. Македонија 59- та во светот на фудбалот
 129. Никола Карчев тепан од Албански политичар
 130. Обложувања & Спортски прогнози
 131. Рајкард демантира врска со Челзи
 132. Роналдињо: Oстанувам во Бaрселона до 2010
 133. УЕФА не го прима Косово
 134. Интересни фудбалски факти
 135. Партизан - Вардар заврши со 0:0
 136. Реванш средби во Купот на УЕФА
 137. ФФМ казни четворица функционери
 138. Прашања пред да станам член?
 139. Премиер лига низ целиот свет
 140. Шумуликовски во Ipswich
 141. Славковски во Middlesbrough
 142. Сисоко оди во Јувентус
 143. Роберт Попов во Оксер!?
 144. Србија ни доаѓа на 6 февруари!?
 145. Светско Првенство 2010 ( калификации )
 146. Прв гол на Пандев во новата година
 147. УЕФА го избра тимот за 2007 година
 148. Македонија две места подолу на листата на ФИФА
 149. Иван Тричковски заминува во Црвена Ѕвезда
 150. Одредени 1/2-финалните двојки во Купот на Македонија
 151. УЕФА разгледува зголемување на бројот на екипи за ЕП
 152. Ван Нистелрој во Реал Мадрид до 2010 година
 153. Роналдо останува во Милан
 154. Англиско првенство 2007/2008
 155. Балкански фудбалер на 2007
 156. За кој фудбалски клуб навивате?
 157. Наместени утакмици
 158. Европско првенство 2008
 159. Јужна Африка 2010 - Прелиминарна ждрепка
 160. Македонија-Израел 0-1
 161. ОСТАЈ ПОЛИТИКА БРКАЈ НАЈВАЖНА СПОРЕДНА РАБОТА!!!
 162. Македонија - Хрватска 17 ноември сите на Градски!!!
 163. Победа на Градски за Тоше!!!
 164. Бугарите Тепани на градски
 165. Реал 2 Пандев 2 опс Лацио 2
 166. Го добивме и Игор
 167. Лига на Шампиони 2007/08
 168. Примера Дивизија 2007/08
 169. Работнички - Болтон
 170. Работнички го совлада Зрињски
 171. Горан Пандев
 172. Катанец го објави списокот на фудбалери
 173. tip1x2
 174. Зоран Стратев е нов тренер на Вардар.
 175. ПРИЈАТЕЛСКА - Македонија:Нигерија на Градски
 176. Прогноза
 177. ПОРАКА НА НАВИВАЧИТЕ ДО ФК ВАРДАР?
 178. Snimki od 'Rabotnicki-Gorica' Uefa Cup
 179. Горан Пандев им го начука на Панатинаикос
 180. Александар Качаниклиќ во Ливерпул
 181. ФФМ-Што се случува
 182. МЛАДИНСКИ ФУДБАЛСКИ ШКОЛИ
 183. Фудбалски клубови-слики
 184. Кочански Сејмени
 185. WINN 100% DOBIVKA, promena na link
 186. ah pusti hattrick
 187. Дарко Тасевски во Левски (Софијa)
 188. Makedonia Izrael
 189. Vardar - Pobeda za Australija
 190. Старата дама се враќа!!!
 191. Goran Pandev vo Arsenal
 192. Новиот македонски национален дрес
 193. Koj je Mitko Berbatov?
 194. MkFudbal.com
 195. Легендата на Бате Ване (legend of Bate Vane)
 196. liga na sampioni
 197. И Лацио и Фиорентина во трка по Николче Новески
 198. Милан "доаѓа" на 16 јули
 199. Стевица Ристиќ - успех и во Кореа
 200. Vardar - Rabotnicki - Makedonija G.P.
 201. Хрватска - Македонија
 202. Liga na sampioni 06/07
 203. Честито Македонијо!:)
 204. "Градски" со капацитет од 42.000 гледачи
 205. Derbi na decenijata,mos i na stoletijeto?
 206. La Liga 2006/2007!
 207. ima li Hattrick resenie za mamenjata na TL?
 208. nepravdi vo kupot
 209. Тендер
 210. Горан Славковски - "чудото од дете"
 211. Natpis
 212. Поздрави и честитки:)
 213. Druzenjeto i Hattrick
 214. Sliki na HT igraci ,timovi i mAnegeri :))
 215. A Makedonija - Paragvaj
 216. Како функционираат кладилниците
 217. [NT] MOTS
 218. InterMK КУП - сезона 6
 219. Кладилница - HattBet
 220. Najdobar fudbaler!
 221. Бисери
 222. За почетниците
 223. Bajevic walks out of AEK
 224. Zalna Vest
 225. Makedonski Fudbal