View Full Version : Other Sports


Pages : [1] 2 3 4

 1. Bodybuilding vo kombinacija so Grav i Pashteta
 2. Македонско кошаркарско првенство 2010/11
 3. Steroidi !!!
 4. покер
 5. Репрезентацијата на Македонија во кошарка
 6. ЛеБрон Џејмс оди во Мајами
 7. Red Bull - Trka so tricikli
 8. fitness - simnuvanje na stomak
 9. Зимски Олимписки Игри - Vancouver 2010
 10. Спорт-МК - Нов македонски форум наменет за спортски дискусии!
 11. Rakomet na internet
 12. Pece Naumovski World Karate Champion
 13. Крав Мага
 14. Риболов
 15. Yoga retreats
 16. Ракомет: Металург се пласира во четвртфиналето во КПК!
 17. Зенски Ракомет
 18. Men's Handball Championship Croatia 2009
 19. A1 спорт
 20. koj saka survivor
 21. oprema za teratana
 22. Sportska obleka
 23. ЕП во ракомет за жени Македонија 2008
 24. Влезниците за ЕП во ракомет, Македонија 2008
 25. Рагби лига
 26. Р.К. Металург во лига на шампиони
 27. БАРСЕЛОНА - МЕТАЛУРГ
 28. Средба со Груевски или нема ЕП во Македонија!!!
 29. Samurai...
 30. Аминокиселини и фитнес за жени
 31. Домашен фитнес
 32. Makedonski komentatori!!!
 33. Makedonija - Letonija - kvalifikacii za evropsko prvenstvo!
 34. Заврши Олимпијадата во Пекинг
 35. Taekwondo : Cuban athlete might be banned after kicking ref...
 36. Новиот "Македонец" ЏЕРЕМАЈА МЕЈСИ ПРЕД НОВИНАРИТЕ, ТРОФЕЈ "МАКЕДОНИЈА"
 37. Бекам ќе ги затвори Олимписките игри во Пекинг
 38. ОИ Гимнастика: Кинезот Јанг Веи убедливо освои злато
 39. ОИ Тенис: Блејк го исфрли Федерер во четвртфиналето
 40. Лиу Зиге го освои првото злато за Кина во „Водната коцка“
 41. Ертан Демири ќе почека на дебито во Фудбалската репрезентација
 42. Кошарка: Во сабота почнува меѓународниот турнир „Трофеј Македонија“
 43. Бернар победи на 100м слободно
 44. Поповска претпоследна во Пекинг на 100м слободно
 45. ОИ Фудбал: Холандија и Нигерија меѓу осумте најдобри
 46. Одбојка: Специјална цена за сертификат за Ристовски
 47. Фелпс влезе во историјата со 11 злата
 48. ОИ Џудо: Ново злато за Грузија
 49. ОИ Тенис: Првите носители без проблеми
 50. ОИ Гимнастика: Историско злато за Кина
 51. Канчелара најдобар на хронометар
 52. ЕП Квалификации за Еврoпско превенство 2009 год. во Полска
 53. Ролерки
 54. ОИ Џудо: Оле Бишоф освои злато
 55. ОИ Тенис: Надал супериорен, Масу испадна
 56. Поповска настапува утре на 100м слободно
 57. Два пораза за Србите во екипните спортови
 58. КФМ со апел до медиумите
 59. Чунг Ман освои злато во мечување со сабја
 60. Трето злато и нов светски рекорд на Фелпс
 61. ОИ Гимнастика: Кинезите освоија златен медал во екипна конкуренција
 62. ОИ Кревање тегови: Чен го одбрани златниот медал
 63. Двајца македонски спортисти излегоа денес на борилиштата во Пекинг
 64. Екипни спортови во женска конкуренција
 65. Кина освои злато во синхронизирани скокови од 10 метри
 66. ОИ Тенис: Масу со победа ја почна одбраната на титулата
 67. Пораз на кошаркарите од Бугарија
 68. Пет нови светски рекорди во пливање
 69. Кошарка: Јуниорите се пласираа на осмото место
 70. ОИ Фудбал: Италија, Аргентина и Бразил во четвртфиналето
 71. Резултати и табели од олимпискиот турнир во ватерполо:
 72. ОИ Ракомет: Исланд ја совлада Русија
 73. Заокружено второто коло во Првата фудбалска лига
 74. Манчестер поуспешен од Портсмут во Супер куп натпреварот
 75. Гуо и Ву освоија златен медал на триметарската скокалница
 76. Фелпс стигна до првото злато и светски рекорд
 77. ОИ Кошарка: Шпанија лесно во дербито
 78. Трет светски рекорд во кревање товар
 79. Аква фитнес
 80. Кошарка: Порази на јунирските репрезентации
 81. ОИ: Стартуваа и екипните спортови во женска конкуренција
 82. Американките ги собраа медалите во мечување со сабја
 83. Фелпс го собори олимпискиот рекорд, Ристовски настапува утре
 84. Кошарка: Јуниорките пред испит
 85. ОИ кревање товар: Ксиексиа Чен го заработи првото злато за домаќините
 86. ОИ џудо: Мин Хо Чои го освои златото
 87. ОИ велосипедизам: Санчез до златото на друмската трка
 88. Работнички - Македонија Ѓ.П. 3:3
 89. Првите медали во Пекинг веќе добија сопственици
 90. Нашите олимпијци настапуваат веќе во недела
 91. Катанец го објави списокот за Луксембург
 92. Кошарка: Јуниорките поразени од Португалија
 93. Спектакуларен почеток на 29-те Летни Олимписки Игри
 94. Олимпиското злато приоритет за Федерер
 95. Големи допинг контроли во Пекинг
 96. Старт на машкиот фудбалски турнир во Пекинг
 97. Кошарка: Јуниорите остануваат во Б дивизијата
 98. Енди Џонсон во Фулам
 99. Кошарка: Јуниорите ги загубија надежите за полуфинале
 100. Милано го совлада повратникот во првата лига Металург
 101. Фелпс најголема ѕвезда пред Олимпијадата
 102. Старт на фудбалските возбудувања во Пекинг
 103. Паднаа ФИФА и ИОК пред меѓународниот спортски арбитражен суд
 104. Нашите олимпијци стигнаа во Пекинг
 105. Олимпискиот пламен стигна во Пекинг
 106. Кошарка: Јуниорите во четвртфинале на Евробаскетот
 107. Нашите олимпијци стигнаа во Пекинг
 108. Кошарка: Јуниорите во четвртфинале на Евробаскетот
 109. Олимпискиот пламен стигна во Пекинг
 110. Ракомет: Го положивме тестот пред Евро 2008
 111. Се стркала фудбалската топка на нашите терени
 112. Почнува одбројувањето до почетокот на Олимписки игри
 113. Нема промени на врвот на АТП листата
 114. Севиља победник на „Рејлвејс“ купот
 115. Заврши Балканското првенство во велосипедизам
 116. Вардар ја совлада Победа
 117. Ракомет: Германија е светски јуниорски првак
 118. Ѓоковиќ го совлада Надал
 119. kosharka : Makedonija - Anglija
 120. Севиља прв финалист на „Рејлвејс“ купот
 121. Ковалаинен стигна до својата прва Ф1 победа
 122. Ракомет: Јуниорките 18-ти
 123. Старт на домашното фудбалско првенство
 124. Светскиот тениски врв добива нов владетел
 125. Болт ќе учествува на 100 метри во Пекинг
 126. Актуелни трансфери во Бундес лигата
 127. Пол позиција за Хамилтон на Хунгароринг
 128. Пол позиција за Хамилтон на Хунгароринг
 129. Фудбал: Башкими згаснува
 130. Милано и Пелистер запрени на првата пречка во купот на УЕФА
 131. Севиља прв финалист на Рејлвејс купот
 132. Ракомет: Јуниорките ќе се борат за 17-то место
 133. Ивано Балиќ во Загреб четири сезони
 134. Почна Балканскиот шампионат во велосипедизам во Битола
 135. Параолимпијците добија подарок опрема
 136. Ракомет: Јуниорките поразени од Исланд
 137. Олимпијадата ја обезбедуваат 34.000 војници
 138. Парови за третото коло од квалификациите за Лигата на шампините
 139. Извлечени парови за (Лига на Шампиони)
 140. Бентли претставен пред навивачите на Тотенхем
 141. Милно поразен и втор пат од Омонија
 142. Во ФК Вардар подготвеност пред почетокот на првенството
 143. Ден за разврска на јуниорски ракометен мундијал
 144. Суспендирани седум руски атлетичарки
 145. Актуелни трансфери во Премиер лигата
 146. Кошаркарите почнаа со тренинзи
 147. Слободен ден за младите ракометарки
 148. Суспендирани шест руски атлетичарки
 149. Македонската кошаркарска репрезентација почна со тренинзи
 150. Македонскиот фудбал може да остане без Евро претставници
 151. Исимбајева го постави 23-от светски рекорд
 152. Слободен ден на Светското јуниорско првенство за ракометарки
 153. ФИФА: Сите фудбалери задолжително на ОИ
 154. Меѓународна едриличарска регата во Охрид
 155. Бентли во Тотенхем
 156. Исимбајева го постави 23-от светски рекорд
 157. Почина боксерскиот ас Мате Парлов
 158. Кошаркарите го очекуваат ЕП 2008 во Полска
 159. Светислав Пеица предводник на одбојкарите
 160. Ливерпул го промовираше Роби Кин
 161. Интер го комплетираше трансферот на Мунтари
 162. Одбојка: Тасевски го напушти кормилото на националниот тим
 163. Роби Кин во Ливерпул
 164. Македонската експедиција денеска отпатува за Пекинг
 165. Ракомет: Јуниорките разочараа против Алжир
 166. Вежби за нозе - бутови
 167. Отворено олимпиското село во Пекинг
 168. САД победник во Светската лига во одбојка
 169. Ракомет: Разочараност во таборот на јуниорките
 170. Састре победник на 95-то издание на Тур д' Франс
 171. Састре ја сочува предноста на Тур д' Франс
 172. Ракомет: Јуниорките поразени од Бразил
 173. Роналдињо сонува за олимпиското злато
 174. Шаванел победи на 19-та делница на Тур
 175. Ракометните јуниорки се на работ на елиминација
 176. Капело во пензија после светско 2010
 177. 20.000 евра за освоено наше олимписко злато
 178. Ракометните јуниорки поразени од Хрватска
 179. Састре ја сочува лидерската позиција на Тур д' Франс
 180. МАКЕДОНСКИ ВЕЛОСИПЕДИСТИ ОСВОИЈА ВРВНИ РЕЗУЛТАТИ НА СВЕТСКО НИВО
 181. Младите ракометарки убедливо поразени од Ј. Кореа
 182. 20.000 евра за златен Олимписки медал
 183. МОК го промовираше Олимпискиот тим
 184. Најкраток настап во Европа за нашите фудбалски клубови
 185. Младите ракометарки пред сериозен тест
 186. Сколари одбива да му одговори на Фергусон
 187. Фергусон: Не сум загрижен за Челзи
 188. Бехрами потпиша со Вест Хем
 189. Тур Д' Франс: Састре ја презема жолтата маичка
 190. Бадминтон: Репрезентацијата успешно се претстави во Кипар и Русија
 191. Емре од Њукасл во Фенербахче
 192. Работнички елиминиран од Лигата на шампионите
 193. Нашите ракометни Евро претставници ги дознаа противниците
 194. Ракомет: Јуниорките утре играат против Јужна Кореја
 195. Десел ја доби денешната 16-та етапа на Тур д' Франс
 196. Есиен потпиша нов договор со Челзи
 197. Младите ракометарки стартуваа со победа
 198. Роналдињо ќе носи 80 на дресот во Милан
 199. Поповски: Дел од „вардарците“ треба да завршат во Работнички
 200. Денес почнува мундијалот за ракометарки
 201. Макелеле во Париз Сен Жермен
 202. Работнички соочен со голем предизвик пред домашната јавност
 203. Македонија домаќин на ракометниот мундијал за јуниорки
 204. Ракометарките во група со Србија, Хрватска и Германија
 205. Макелеле во Париз Сен Жермен
 206. Хамилтон најбрз во Хокенхајм
 207. Во Охрид ждрепка за ракометниот Евро шампионат
 208. Геранс триумфираше на 15-та етапа на Тур Д' Франс
 209. Утре во Македонија стартува СП за младите ракометарки
 210. ВО ЧЕТИРИ МАКЕДОНСКИ ГРАДОВИ УТРЕ СТАРТУВА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО РАКОМЕТ ЗА ЈУНИОРКИ
 211. Кака сака во Челзи
 212. Прес на РФМ за младите ракометарки
 213. На повидок мирно лето за фудбалерите во Европа
 214. Фреире победник на 14-та етапа од Тур Д' Франс
 215. Чимбонда во преговори со Сандерленд
 216. Стојчев победник на пливачкиот маратон во Охрид
 217. Хамилтон со пол позиција во Германија
 218. мараСтојчев победник нa маратонот во Охрид
 219. Кавендиш втор пат по ред победи на Тур д' Франс
 220. На повидок мирно лето за нашите фудбалски претставници во Европа
 221. Прес на РФМ во пресрет на Светското јуниорско првенство за жени
 222. Фергусон со понуда за Бербатов
 223. Ватерполистите добија признание од агенцијата за млади и спорт
 224. Почнува третото државно првенство во одбојка на плажа
 225. Милан го промовираше Роналдињо, Барселона Хлеб
 226. Кавендиш третпат се радуваше на годинашното издание на Тур д' Франс
 227. Пелистер одигра без голови против Апоел
 228. Дел Боске е нов селектор на Шпанија
 229. Утре настапуваат нашите тимови во квалификациите за купот на УЕФА
 230. Роналдињо во Милан
 231. Хлеб во Барселона
 232. Арвесен е победник на 11-та етапа од трката околу Франција
 233. Задоволство во таборот на Работнички
 234. Панатинаикос во трка по Жилберто Силва
 235. Фулам потпиша со дуото од Вест Хем
 236. ЧЕЛЗИ ГО „БАРА“ РОБИЊО
 237. Работнички одигра нерешено со Интер Баку
 238. Ден за пауза на Тур д' Франс
 239. Мансини и службено во Интер
 240. K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...
 241. Во европски филм се и нашите претставници во купот на УЕФА
 242. За вардаровите фудбалери одлуката на комисијата е нелегална
 243. Пиеполи триумфираше на 10-та етапа на Тур д' Франс
 244. Работнички утре му гостува на Интер во Баку
 245. Црна Гора европски ватерполо првак
 246. Рико победи на деветтата етапа од Тур Д' Франс
 247. Црна Гора европски ватерполо првак
 248. Македонија осма ватерполо сила во Европа
 249. Ренова елиминирана од Интертото Купот
 250. Манчестер нуди 20 милиони фунти за Бербатов